Zalety Hal

Współczesne obiekty przemysłowe oraz budynki użyteczności publicznej, coraz częściej wykonywane są w technologiach wykorzystujących do budowy konstrukcje stalowe. Powodowane jest to ogromem zalet i korzyści płynących z tego typu rozwiązań technologicznych, które bezpośrednio wpływają na stale wzrastające zainteresowanie konstrukcjami stalowymi.
To, co najbardziej urzeka inwestorów w rozwiązań z wykorzystaniem stali, to oczywiście koszty inwestycji oraz czas realizacji. Przykładowo, konstrukcja prostej, niezbyt wielkiej gabarytowo hali o rozmiarach 20×12 metrów to wydatek rzędu, około dwudziestu tysięcy złotych. W skład konstrukcji wchodzą moduły, czyli podstawowa konstrukcja nośna oraz projekt konstrukcyjny. Natomiast rygle ścienne oraz płatwie dachowe to dodatkowy wydatek rzędu kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pozornie wygląda to na dość kosztowne rozwiązanie, jeśli jednak spróbujemy podobną rozmiarowo halę produkcyjną zbudować w technologii murarskiej to okaże się koszta zdecydowanie przewyższają te podane powyżej.
Kolejną, przyciągającą inwestorów zaletą hal stalowych jest wyjątkowo krótki termin realizacji inwestycji, dochodzący w sporadycznych przypadkach nawet do jednego miesiąca. Dzięki temu, od rozpoczęcia budowy, po upływie trzydziestu dni, można rozpocząć korzystanie z hali. Tak krótki termin budowy, sprawia, że środki zainwestowane w budowę zwrócą się o wiele szybciej niż w przypadku hali murowanej.
Warto też wspomnieć o tym, iż modułowa konstrukcja hal stalowych umożliwia niemal w każdej chwili rozbudować ja o dodatkowe moduły czy kondygnację, zwiększając dzięki temu powierzchnię użytkową hali stalowej. Podobnie jak rozbudować halę możemy ją także zdemontować, co jest dość ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu, w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie potrzebuje już dodatkowej przestrzeni użytkowej może halę sprzedać pozostawiając sobie jednak działkę budowlaną pod przyszłe inwestycje.