Projektowanie Hal

Projektowanie hali stalowej jest procesem wyjątkowo złożonym i czasochłonnym, wymagającym od projektanta bardzo dużej wiedzy i znajomości zagadnień związanych z technologią konstrukcji stalowych. Dlatego też projekty te nie należą do najtańszych, nie mniej jednak w przypadku konieczności budowy hali stalowej, projekt jest niestety niezbędny, dlatego też trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami poniesionymi właśnie na ten cel.
Poszukiwania projektu warto rozpocząć od przejrzenia gotowych projektów, gdyż może się okazać, że idealnie spełniają zapotrzebowanie inwestora na przestrzeń użytkową. Znajdując gotowy projekt konstrukcyjny hali automatycznie oszczędza się fundusze, które można przeznaczyć na dodatkowe wyposażenie hali. Podczas szukania projektu należy także, a może raczej przede wszystkim zwrócić uwagę na to, w jakiej strefie obciążenia śniegiem znajduje się lokalizacja pod budowę hali stalowej. Każdy projekt dostosowany, bowiem jest do innych warunków atmosferycznych, w związku, z czym, nie wszędzie można zastosować ten sam projekt hali. Im większe obciążenie śniegowe oraz wiatrowe tym cena hali idzie w górę, gdyż należy zastosować trwalsze oraz bardziej odporne materiały.
Niestety bardzo często okazuje się, że żaden z gotowych projekt nie spełnia oczekiwań inwestora, w związku, z czym niezbędne jest tutaj zamówienie wykonania indywidualnego, dostosowanego do potrzeb inwestora, projektu hali stalowej. W takiej sytuacji jego cena oczywiście stanowczo ulega zwiększenia, jednak w zamian inwestor otrzymuje projekt, realizujący jego wszystkie założenia i zapotrzebowania na pomieszczenia socjalne, biurowe, oraz przestrzeń użytkową hali przemysłowej. Może jest to opcja bardziej kosztowna, lecz w zamian za to perfekcyjnie dopasowana do profilu działalności prowadzonej na nowo budowanym obiekcie.