Obróbki blacharskie

Kiedy cały obiekt przemysłowy jest już poskręcany i obity płytami warstwowymi, kiedy dach jest już pokryty blachą trapezową, nastaje odpowiedni moment do wykończenia dachu i wszystkich jego elementów obróbkami blacharskimi. Są to niezbędne czynności mające na celu zabezpieczenie dachu oraz górnej części konstrukcji obiektu przed dostaniem się do środka wody, co w efekcie wywołać może niepożądaną korozję.
Każdy element pokrycia dachowego, taki jak kominy czy tez okna oraz świetliki dachowe powinny być należycie obrobione celem zabezpieczenia szczelin powstałych podczas montażu tychże elementów. Szczeliny te to najbardziej niebezpieczne miejsce, od którego zależy wytrzymałość całej konstrukcji hali stalowej. Dlatego też winno się starannie zabezpieczyć i uszczelnić wszystkie zagrożone pod tym względem miejsca. Nie wolno także zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu pasa podrynnowego, jako miejsca także narażonego na przesiąkanie wody do wewnątrz konstrukcji.
Co do wyboru rodzaju obróbek blacharskich, należy pamiętać o tym, aby w pierwszej kolejności patrzeć, na jakość zabezpieczenia, jakie nam oferują obróbki blacharskie, zaś dopiero później na ich estetykę wykonania. Estetyką wykończenia obróbkami możemy zająć się dopiero w chwili, gdy te będą już perfekcyjnie spełniać swoje podstawowe zadania, czyli zabezpieczać zagrożone przeciekaniem wody miejsca w pokryciu dachowym.
Tak, więc widzimy wyraźnie, że każdy, nawet najdrobniejszy szczegół podczas budowy hali stalowej ma ogromne znaczenie. Każde jedno niedociągnięcie lub wadliwe wykonania danego elementu może w konsekwencji doprowadzić do zniszczenia hali, czego przecież każdy chce uniknąć. Dlatego też należy zwracać uwagę na każdy szczegół tak, aby nie dopuścić do sytuacji zagrażających bezpieczeństwu całej konstrukcji.