Hale Systemowe

hala_stalowa_06Podczas omawiania rodzajów oraz typów konstrukcji oraz hal stalowych nie można pominąć hali modułowych, czyli konstrukcji powtarzalnych, łatwych w samodzielnym montażu, lekkich i wyjątkowo stabilnych. Modułowa konstrukcja umożliwia dowolne kształtowanie powierzchni użytkowej w każdej chwili. Wystarczy tylko dokupić moduły i zamontować je przedłużając halę, a co za tym idzie uzyskać dodatkowe metry kwadratowe powierzchni.
Moduły to jednak nie są gotowe, obudowane już elementy, które wystarczy ustawić i po kłopocie. To tylko podstawowy szkielet ramy konstrukcji. Ramy główne, czyli w tym przypadku moduły, rozstawiane są wzdłuż hali, średnio, co pięć, czasami sześć metrów, w zależności od potrzeb, które razem, połączone sprzężeniami oraz ryglami tworzą konstrukcję hali. Umożliwia to dosyć łatwą rozbudowę hali przemysłowej o dodatkowe moduły.
Rozwiązanie to stosowane jest przede wszystkim w halach typowych, to znaczy taki, które spełniają większość oczekiwań klientów pod wieloma względami. W takim przypadku klient określa ile modułów będzie mu potrzebne celem uzyskania niezbędnej powierzchni. Dodatkowo inwestor zyskuje świadomość, że zbudowana w systemie modułowym hala jest bardzo łatwo w rozbudowie oraz ewentualnym demontażu.
Współcześnie produkowane hale systemowe to przede wszystkim niewielkie i wyjątkowo lekki obiekty, których elementy bardzo łatwo ze sobą połączyć bez posiadania ciężkiego sprzętu budowlanego. Dzięki temu też, do montażu hal systemowych, praktycznie rzecz biorąc nie jest konieczna żadna specjalistyczna firma, choć jak wiadomo, najlepszym wyjściem zawsze jest zatrudnienie specjalistów w danej branży, jeśli chce się mieć gwarancję solidnie i rzetelnie wykonanego montażu hali przemysłowej.