Hale Stalowe

hala_stalowa_04Hala stalowa, to nic innego jak wykonany w pełni ze stali odpowiednik tradycyjnej, murowanej hali przemysłowej. Najważniejszą jednak różnicą jest czas, niezbędny do postawienia takiej hali, który wynosi w pewnych przypadkach zaledwie trzydzieści dni. Jest to, więc wyjątkowo szybko budowana hala, w związku, z czym cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorców.
Hale stalowe, możemy podzielić na dwie główne grupy pod względem użyteczności, czyli stalowe hale magazynowe, oraz stalowe hale przemysłowe. Oczywiście możemy także dokonać podziału względem technologii, w której wykonane są hale i tak możemy wyróżnić: hale o dachach dwuspadowych, hale o dachach jednospadowych, hale przystosowane do montażu suwnic, hale dwukondygnacyjne ( kondygnacja druga z przeznaczeniem na przestrzeń biurową). Także pod technologii budowy podstawowej ramy hali stalowej można dokonać pewnego podziału a mianowicie: rama z profili walcowanych ( szybkie w wykonaniu, jednak niewykorzystujące w pełni nośności elementów), rama blachownicowa (z elementów zmieniających się na całej długości, zapewnia efektywniejsze wykorzystanie stali, jednak jest to technologia bardziej pracochłonna), rama o ryglu kratowym (poziomym elementem jest tu kratownica, łączy w sobie większe wykorzystanie właściwości stali oraz nie jest tak kosztowne i pracochłonne, co sprawia, iż jest to zdecydowanie najlepsza technologia wykonania hali).
Najważniejszą zaletą hali stalowych jest to, że charakteryzują się one stosunkowo sporą rozpiętością, bez stosowania wewnętrznych słupów podpierających, co daje dość dużą swobodę przedsiębiorcy, przy rozstawianiu maszyn i urządzeń, lub też przy magazynowaniu towarów. Szerokość hali może wynosić nawet do osiemdziesięciu metrów. Zastosowanie w przemyśle hali stalowych, jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, przede wszystkim ze względu na niskie koszty, szybkość budowy oraz niesamowitą łatwość eksploatacji.