Blachy Stalowe

hala_stalowa_02Popularna i znana każdemu blacha stalowa, wraz z rozwojem współczesnego budownictwa przemysłowego znalazła swoje nowe zastosowania, które sprawiły, iż popyt na ten materiał w ostatnich latach zdecydowanie wzrósł. Wszechstronne zastosowanie blachy stalowej do produkcji elementów konstrukcji oraz hal stalowych, sprawiło także, że przeznaczone większe fundusze na badania, mające na celu uzyskanie optymalnego profilu blachy stalowej, pozwalającego maksymalnie wykorzystać właściwości stali.
Blachy stalowe, stosowane współcześnie w budownictwie poddawane są różnym zabiegom technologicznym mającym na celu uzyskanie pożądanych właściwości blachy stalowej. Wyginanie blachy w profile trapezowe daje w efekcie blachę trapezową stosowaną w budownictwie do wykańczania ścian i pokryć dachowych oraz do wytwarzania płyt warstwowych. Sama blacha stosowana jest wszędzie tam gdzie nie mają znaczeni właściwości izolacyjne materiału zastosowanego do obudowy obiektu, zaś płyty warstwowe, czyli płyty składające się z rdzenia obustronnie otulonego blachą trapezową stosuje się tam gdzie należy zadbać o izolację termiczną budynku.
Istnieją także blachy stalowe powlekane materiałem antykorozyjnym, który przy okazji nadaje im koloru. Dzięki mogą być one stosowane wszędzie tam, gdzie wykończenie kolorystyczne obiektu ma duże znaczenie dla inwestora.
Ostatnim typem są blachy konstrukcyjne. Blachy te wykorzystywane są przede wszystkim do budowy dachów na wszelkimi rodzajami obiektów czy to przemysłowych czy też użyteczności publicznej. Dzięki nowoczesnym technologiom profilowania tego typu blach, dachy z nich wykonane mogą osiągać rozpiętość nawet do kilkunastu metrów, co jest wyjątkowym osiągnięciem w dziedzinie konstrukcji stalowych.